Girlandy a řetězy ze sušených pomerančů

Rate this post

Sušené ovoce nemusí být nutně spotřebováno pouze jako potravina. Například sušené pomeranče, ale i jablka nebo citrony se mohou stát milou změnou při zdobení svátečního interiéru nebo vánočního stromku. Velmi zajímavě vypadají i vánoční řetězy nebo girlandy vytvořené nejen z celých kusů, ale i pomerančových plátků. Toužíte-li o letošních Vánocích po změně anebo po příjemné vůni citrusových plodů u vás doma, inspirujte se v našem článku.  

aaFoto: saga.co.uk

Po obvodu naříznuté pomeranče rychle seschnou a dlouhou dobu vydrží. Při navlékání na provázek je střídejte se skořicovými tyčinkami a s pomeranči nasušenými na plátky. Po určitých vzdálenostech přivažte na girlandu kousek bílé bavlněné kraječky anebo zelenou či jinou stužku, která se bude hodit k ostatní vaší sváteční výzdobě interiéru.

bbFoto: mycherryblog.com

Budete-li navlékat sušené pomeranče a pomerančové plátky na kovový nebo drátěný kruh, vznikne zajímavý pomerančový věnec. Vynikne i na vchodových dveřích, tak ale nebudete mít často příležitost užít si tu okouzlující vůni, kterou kolem sebe pomeranče šíří.

ccFoto: etsy.com

Skvělým místem, kde perfektně vynikne girlanda ze sušených pomerančových nebo citronových plátků je krb, nebo zábradlí u schodiště do patra. Na takovýchto nepřehlédnutelných místech je budou moct obdivovat všichni, i vaše sváteční návštěvy.

ddFoto: allthingsfarmer.com

Při tvorbě voňavých girland můžete využít také šišky různých velikostí, sušené květy nebo slaměnky, případně granátová jablka vcelku, skořicové špalíčky, bobkový list a mezi jednotlivé úseky vkládat i vánoční stužky nebo upečené vánoční perníčky.

eeFoto: alternativa-verde.com

Velmi zajímavě působí i stínítka na lampy nebo kolečkové závěsy u lustru. Plátky pomerančů dokonale usušíte jak v sušičce ovoce, tak i v troubě, kterou musíte zapnout jen na slabo a nechat celou dobu mírně pootevřenou, aby z ní mohla unikat vlhkost.

ffFoto: i.pinimg.com

Krásný prstenec navlečený na svíčku vznikl jednoduše. Na provázek jsou navlékané sušené pomerančové plátky a svinutá skořice. Teplo v okolí zapálené svíčky způsobí, že celá dekorace bude intenzivněji vonět.

ggFoto: i.pinimg.com

Takzvaný mobil na zavěšení také není nijak složitý na výrobu. Při jeho tvorbě využijete jak sušené citrony, tak kůru z nich. Dále už budou potřeba jen 2 špejle, nit a jehla.

hhFoto: bellarosecottage.blogspot.com

Velmi pěkně vypadá i závěs, který můžete vyrobit pro ozdobení okna, stromečku nebo jakéhokoli dalšího místa v interiéru. Na červenobílou bavlnku navlečete plátky sušeného pomeranče, a ten zajistíte v místě na souček a pokračujete s dalším navlékáním. Střídá se vždy malé perníkové pečené srdíčko s otvorem uprostřed a po pár centimetrech opět plátek voňavého pomeranče.

Text: Zuzana Bohdalová