Drhané kousky už zase frčí

Rate this post

Ruční práce a jejich zastoupení v našich domovech má své místo již po celá staletí. Dekorace vyráběné metodou drhání jinak také nazývané jako macramé jsou jedním z nich. Moderní, současné pojetí ručně drhaných kousků, které zdobí interiér, ale zároveň slouží jako funkční kousky dostaly jméno HIMO art.

drahe_kousky_01

Foto: instagram.com

Zajímavá netradiční záclonka do kuchyňského okna, umožní částečné stínění, ale zároveň nezabrání výhledu z okna třeba právě při nudném mytí nádobí.

drahe_kousky_02

Foto: i.pinimg.com

Pěkně ozdobené košíky, kobereček a drhaný závěs na zeď. Vše značka Hand made. Nejčastěji vídáme drhané kousky vyrobené z bílých provazů.

drahe_kousky_03

Foto: instagram.com

Okouzlujícím způsobem vylepšené svícny z obyčejných zavařovacích sklenic. Bude-li na každé z nich uplatněný jiný vzor, o to lépe bude celá sbírka netradičních svítidel vypadat.

drahe_kousky_04

Foto: m.ok.ru

Místo běhounu na stůl krásný drhaný doplněk. Kromě zkrášlení stolku může zakrýt i sem tam nějakou tu chybku na kráse takového konferenčního stolku.

drahe_kousky_05

Foto: bhg.com

Drhané výplety malých dřevěných stoliček jsou nádherné a plně funkční. Důležité je jejich pevné zakončení na okrajích židliček.

drahe_kousky_06

Foto: plumetismagazine.net

Nádherná domácí houpačka pro malé děti. Dřevěné části zajistí celkovou větší stabilitu tohoto překrásného drhaného kousku.

drahe_kousky_07

Foto: decoredo.com

Lustr, který hned tak někdo doma nemá. Bude to chtít sice o něco víc zručnosti a trpělivosti, ale ta nádhera, když se tak náročné dílo podaří!

drahe_kousky_08

Foto: urbanoutfitters.com

Okouzlující drhaná polička je nejen půvabným bytovým doplňkem, ale zároveň i praktickým kouskem nábytku, který umožní vystavení dekoračních předmětů a pokojových květin.

drahe_kousky_09

Foto: shopgambles.com

Nádherně zpracovaný taburet, na kterém je snad i škoda sedět, aby se celá ta krása neschovala. Stačí zvolit 4 typy stehů, které se budou pravidelně opakovat a výsledkem je tento okouzlující bytový doplněk.

drahe_kousky_10

Foto: instgram.com

Lapače snů, které vypadají jako pravé, indiánské. Takovýto moderní doplněk by neměl chybět v žádném dívčím pokoji.

drahe_kousky_11

Foto: pinterest.com

Perfektní nápad takovýto netradiční závěs na pokojové květiny. Vyjímat se bude i s jednoduše vypadající pokojovou rostlinou na jednobarevném pozadí stěny.

drahe_kousky_12

Foto: lardecoracao.com

Nádherné drhané potahy na polštáře. Posezení či poležení na nich vám připomene, jak má vypadat výzdoba dámského budoáru.

drahe_kousky_13

Foto: etsy.com

A na závěr jsme si pro vás nechali trošku větší barevnou pestrost. Díky těmto květinovým závěsům si vaše pokojovky mohou užít dostatek světla. Když závěs navlečete na kroužek či háček navrtaný do stropu v blízkosti okna, jistě se tam bude i světlomilným rostlinám dařit dobře.

Text: Zuzana Bohdalová