Chystáte se na bydlení v garsonce? Inspirujte se hned 9 x!

Rate this post

Kolik místa vlastně potřebujeme k životu? Zatímco některým nestačí ke spokojenému bydlení ani dvougenerační domek, jiní si vystačí s bydlením na několika metrech čtverečních. Často jsou to právě začátky samostatného bydlení, které mnozí z nás absolvovali v miniaturních garsonkách, a teď něco podobného čeká další generaci v naší rodině. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak inspirativně bydlí ostatní, kteří své začátky v garsonce mají už za sebou.

nnnnFoto: smartgirls.com.br

Otázkou je, zda se snažit do malé garsonky vtěsnat alespoň něco z původního bydlení například v podobě oblíbené sedačky ze studentského pokoje, nebo vše zařídit nově. Většinou toto dilema jednoznačně vezme za své, jakmile zvážíme své finanční možnosti.

Jak je vidět zde, i bydlení ve velmi malém prostoru může být naprosto komfortní, moderní a útulné. Vestavné spotřebiče šetří místo stejně dobře jako malý barový pult, který nahrazuje klasické stolování. Takový interiér si podle svých požadavků můžete navrhnout i vy sami, stačí jen neslevovat se svých nároků a pracovat nekompromisně na jejich splnění.

bbbbFoto: griya.tumblr.com

vvvvFoto: designrulz.com

ccccFoto: architectureartdesigns.com

Oddělení spací čili klidové zóny se dá jednoduše provést i tak, že na strop umístíte lehkou konstrukci z plastu, na kterou navléknete závěs. Před spaním ho pak jednoduše zatáhnete a o intimitu je postaráno.

hhFoto: gravityhome.tumblr.com

Využijte náležitě i efektu zrcadel, která pomohou s odrazem denního světla a opticky tak zvětší váš prostor k bydlení. Velkoryse pak vypadá prostor 1 + kk, kde je hodně světlá dřevěná podlaha, zdi vymalovány na bílo a převaha nábytku je v provedení světlé dřevo. V horní části prosklená dělící stěna tak propouští také maximum přirozeného denního světla, a ložnicová část díky tomu není vůbec ponurá.

yyyyFoto: architectureartdesigns.com

Budete-li nároční při zařizování bytu nejen sami k sobě, ale i na kvalitu nábytku, určitě se vám to při jeho používání vyplatí. Dobře vypadající a spolehlivě sloužící nábytek pak s sebou můžete přestěhovat i do nového většího bydlení.

lllFoto: apartmenttherapy.com

kkkFoto: fightersquivers.tumblr.com

Předěl mezi jednotlivými částmi místnosti je často velmi důležitý, abychom dokázali v garsonce oddělit spací nebo odpočinkovou část od aktivní zóny bytu. Někdy je potřeba vytvořit oddělené zákoutí pro malou pracovnu nebo pro stolování. Inspirací v takovém případě mohou být otevřené policové systémy nebo lehké příčky ze speciálních materiálů

hhhFoto: apartmenttherapy.com

Často, i když hledáme inspiraci v časopisech, showroomech, nábytkových domech anebo u známých, přesto nenacházíme to, co by naplňovalo naše představy o bydlení. Pak se obvykle ukáže, kolik tvořivosti a umu se v nás skrývá, když se pustíme do vlastnoruční výroby nábytku, anebo alespoň některých jeho kusů.

Text: Zuzana Bohdalová