CD dekor aneb Co s přežitými hudebními nosiči?

Rate this post

Recyklace anebo využití starých věcí k novým účelům pronikla i do světa hudby. A nemáme tím na mysli jen kopírování skladeb jiných autorů nebo tolik oblíbené remixy. Stará cédéčka mohou posloužit opravdu různými způsoby, dá se s nimi seškrabávat v zimě námraza ze skla auta, můžete si z nich udělat odrazku na kolo anebo je využít mnohem kreativnějším způsobem. Pár tipů vám přinášíme níže. 

mmFoto – zdroj: sdelaisam.mirtesem.ru

Tak tyhle lampy a lustry, to už chce pořádnou zásobu starých cd. Ale výsledek stojí za to!

hhhFoto – zdroj: pinterest.com

Cd dekor může být opravdu rozličný. Co takhle použít stará cédéčka jako stojánky na fotky? Dobrý nápad, na jehož realizaci se s vámi mohou podílet i děti.

hhhhFoto – zdroj: heftig.co

Tak tuhle kytaru by vám možná záviděl i Paul McCartney nebo Edge z U2. Vyzdobena mozaikou ze střípků starých CD doslova září barvami.

gggFoto – zdroj: cooledeko.de

Nudné obrazy na stěně? Nepřichází v úvahu! Tenhle nápad je mnohem víc in! CD nosiče pověšené na zdi jsou pospojované vždy dva sousední jedním kroužkem. Touhle metodou se dá vyrobit i celý závěsný předěl do místnosti.

ffffFoto –  zdroj: craftgossip.com

Asi byste neřekli, že čas se dá odměřovat i počtem hudebních nosičů. Tyhle nástěnné hodiny se opravdu povedly. Nasměrují vás v příslušnou dobu k tomu správnému hudebnímu žánru.

ppFoto – zdroj: buzzfeed.com

Disko koule jako z osmdesátek! Tak to je to pravé retro. Už máte naostřené nůžky? Tak vzhůru do toho! Bude to chtít trochu více cédéček a notnou dávku trpělivosti, ovšem naprosto skvělý výsledek ukazuje, že to za tu trochu námahy stojí.

uuuFoto – zdroj: decoist.com

Podložka pod horké hrnce nebo pod konvici. I ta je z cd nosiče. Nejdřív na něj nalepte látku a na ni hrst pěkných oblázků a máte hotovo. Deska kuchyňského stolu už nikdy neutrpí žádnou popáleninu.

uuuuFoto – zdroj: dornob.com

S velkou zásobou cédéček se dá vybudovat i slušná střecha nad hlavou. Kde se na vás hrabou kdejaké stavební firmy!  Precizně vyskládaní cédéčka vypadají tak trochu jako rybí šupiny, klidně by z nich mohl vzniknout i netradičně pojatý vánoční kapr. Ten recyklovaný jistě nebude tak drahý, jako ty z vylovené jihočeských rybníků.

rrrFoto – zdroj: lifestylerr.com

Podtácky, talířky nebo cokoli dalšího, co vás napadne. S cédéčky se dá docela dobře experimentovat mnoha různými způsoby.  K těmto dekoracím vám postačí trocha režného provázku, kousky starých tapet nebo balicího papíru.

ttttFoto – zdroj: meandmydiy.com

Mozaikou můžete vyskládat například celou desku stolu, rám zrcadla nebo už zmíněnou kytaru. Fantazii se meze nekladou. Misku vylepšenou recyklovanou mozaikou můžete umístit na zahradu například do záhonu s jahodami, svými odlesky bude odrazovat nenechavé kosy, aby vám nespořádali celou úrodu jahod, na kterých jste se tolik nadřeli.

vvvvFoto –  zdroj: mikelike.com

 Vyřazená cédéčka vám mohou posloužit třeba i jako pevný základ k výrobě nejrůznějších dóziček a krabiček. Ty pak můžete využít například na ukládání kosmetiky, šperků, kancelářských potřeba atd.  Jistě i sami objevíte další způsoby, jak kreativně pomocí DIY naložit s CD materiálem, kterého máme všichni doma dost a dost.

Text: Zuzana Bohdalová