Bydlení se zkrocenou šelmou aneb Domov s podobou divočiny

Rate this post

Móda je vrtkavá, stejně jako štěstěna. A tak se v nábytkových kolekcích, ale i v interiérových doplňcích nebo bytových textiliích objevují i takové motivy, jako je zvířecí srst nebo různé potisky vzbuzující představu divočiny. Pochopitelně se vždy jedná o kožešiny umělé a o motivy, které jsou tak výrazné, že je využíváme pouze na částech našeho bytového vybavení, abychom jimi svůj domov nepřesytili.

Foto: mckenzieandwillis.co.nz

Leopardí a gepardí vzory jsou v módě právě letos.  V tomto případě na sebe jejich podobu vzala vliesová tapeta. Nečekaný vzor v safari stylu skvěle oživí obývací pokoj nebo knihovnu.

Foto: behang-verffabriek.nl

Tentokrát divočina v černo bílých barvách. Naprosto postačí, když takto výraznou tapetu využijete jen na jedné ze stěn pokoje. Hodit se bude stejně dobře do pracovny, obývacího pokoje nebo do ložnice. Nábytek by s ní měl barevně korespondovat.

Foto: ixxiyourworld.com

Vzor jako vystřižený z deštného pralesa se objevuje ve velkolepém stylu. Motiv palmových listů skvěle souzní s životu rostlinou vystavenou poblíž, jejíž mamutí listy dávají tušit, že tady bydlí milovníci exotiky a přírodních motivů.

Foto: jossandmain.com

Židličky, židle a barové stoličky nemohou nikde chybět. Netradiční provedení kombinuje tmavou ebenovou barvu dřeva se zebřím motivem potahu. Oba materiály jsou v dokonalé souhře.

Foto: overstock.com

Okouzlující a naprosto nevšední motiv tohoto koberce přiláká pozornost rovnou i k vaší podlaze. Dřevěná nefalšovaná masivní podlaha je tím pravým, co podtrhne jeho krásu.

Foto: apartmenttherapy.com

Motiv jelení hlavy je netradičně zpracován v ornamentálním vzoru. Základ takovéhoto modelu může být sádrový, papírový nebo dřevěný. Výslednou podobu mu může dát čistě třeba jen vaše fantazie.

Foto: amara.com

S tímhle množstvím polštářů na podlaze či pohovce už vyvoláte dojem, že jste se ubytovali v pavilonu šelem.  Pozor na to, i v tomto případě platí, že méně je někdy více.  

Foto: dwr.com

Nejrůznější pufy, taburety, ministoličky a podobná přídavná posezení se hodí domy vždy. Zvlášť užitečné jsou v případech, kdy se objeví nečekaná návštěva, nebo když je potřeba si natáhnout nohy unavené po dlouhém stání. Tyto stylové taburety imitující kůži zebry se dobře hodí do bílým nábytkem vybavenému interiéru.

Foto: jessica-elizabeth.net

Leopardí, gepardí a další podobné vzory se skvěle uplatní i na ložním povlečení. Jsou stejně trendové jako nadčasové pískové tóny lůžka. Mezi kolekcemi se zvířecími vzory najdete i kolekce do koupelny, ať už se jedná o koupelnový textil nebo sadu koupelnových doplňků.

Text: Zuzana Bohdalová

137 total views, 3 views today