9 zajímavých alternativ vánočních stromků aneb Čím vším se dá nahradit klasický vánoční stromek

Rate this post

Vánoce bez vánočního stromku si snad už ani nedovedeme představit. Často však z nějakého důvodu nedáváme přednost těm klasickým jehličnatým stromečkům a volíme z různých alternativ. Ať už jsou to stromečky, které si sami vyrobíme, protože nám tvoření zkrátka dělá radost, anebo jsou to praktické náhražky, z nichž nepadá jehličí, hlavní je, že nám připomenou atmosféru Vánoc v tom jejich nejkrásnějším smyslu – obdarování. 

aaa

Foto: lowes.com

bbbFoto: imgur.com

I staré štafle mohou posloužit jako kostra stylizovaného vánočního stromku.  Máte-li k dispozici dostatek skleněných kulatých baněk a pořádně velkou hvězdu pro usazení na vrcholu, s chutí se do toho pusťte. Nezapomeňte nakoupit dostatečné množství silonového vlasce, budete ho potřebovat několik desítek metrů.

cccFoto: chloethurlow.com

Tato dekorace v podobě soustředných kruhů z plastů ozdobených stylizovanými baňkami ve stejné barvě je sic kupovaná, ovšem na okolních stěnách bytu díky lampám a svíčkám dokáže rozehrát opravdovou symfonii stínů a obrazů. A to stojí za to ji vyzkoušet.

dddFoto: i. pinimg.com

Jednoduchou a přitom velmi jednoznačnou náhradu vánočního stromku vytvoříte v rohu pokoje v blízkosti zdroje elektrického proudu pomocí LED žároviček na opravdu dlouhém světelném řetězu. Bude to chtít jen na protilehlých stěnách navrtat do zdi malá nerezová očka s vrutem a jimi pak provléknout světelný řetěz v pravidelných rozestupech. Žádná velká věda, ale trošku trpělivosti to přece jen bude chtít.

eeeFoto: deavita.fr

Máte-li k dispozici několik silnějších a rovných větví z bílé břízy, pevný provázek a světelný řetěz, už budete potřebovat jen nějaké ty ozdůbky na zavěšení.  Vše vylaďte do podobné barvy, volte jen odlišné odstíny. Dekorace tak bude dokonalá a pěkně vyladěná.

fffFoto: flavorwire.com

Jednoduchá ale dostatečně dlouhá spirála má u vnější strany plastového pruhu otvůrky na zavěšení baněk pomocí háčků. Přidáte-li k baňkám pěkné stužky a do podobných barev vyladíte i balicí papír na dárcích pro vaše blízké, stačí už jen všechno pevně zavěsit do kovového očka u stropu. A Vánoce mohou vypuknout i u vás doma.

gggFoto: christmas.365greetings.com

V rohu pokoje mezi dvěma okny se budou nádherně odrážet světla a světýlka z dalšího stylizovaného vánočního stromku.  Opadaný listnatý strom tentokrát uměle vytvořený z drátků a světelného řetězu poslouží k zavěšení ozdob stejně dobře, jako kterýkoli jiný typ stromku. A všichni, kdo projdou kolem vašich oken, nasají tu sváteční atmosféru společně s vámi.

hhhFoto: ohmaidarling.com

Chcete-li opravdu jednoduché bezodpadové a časově nenáročné řešení, vsaďte na stromeček, který si jednoduše namalujete na zdi anebo na jeho ztvárnění použijete lepicí pásku, která se dá posléze ze zdi strhnout. Přidejte jeden perlový řetěz, jeden světelný řetěz, pár ozdůbek ve tvaru hvězd a srdíček a máte hotovo. Bílé papírové koule na zemi pak už jen dotvoří dokonalou vánoční atmosféru zasněžených svátků.

iiiFoto: sofaworkshop.com

A na závěr tu máme vánoční stromek pro knihomoly. Je-li originalita vaším druhým já, pak tuto možnost, jak alternativně zpracovat váš letošní vánoční stromeček jistě přivítáte.

Text: Zuzana Bohdalová