9 x okouzlující zahrady ve vintage stylu

Rate this post

Vintage zahradní design je trendem venkovních obytných prostor poslední doby. Zahrnuje nejrůznější starožitné kusy z domu i ze dvora a dává zahradnímu prostoru jedinečný vzhled. Přinášíme vám 9 skvělých nápadů na zahradní výzdobu, která má vše, co potřebuje krásná zahrada ve vintage stylu.

Foto: vintageindustrialstyle.com

Rustikální prvky dokonale kontrastující s něžnou krásou letniček jsou těmi pravými, které vytvoří dokonalé dvojice ve vaší stylové vintage zahradě. Zvonky, rozrazily, petúnie a kopretiny jsou ideálními květinami pro výsadbu do starých džberů, nefunkčních konví a patinou ozdobených dalších nádob.

vintage_okouzlujici_zahrady_02

Foto: vintageindustrialstyle.com

Pěkné zákoutí vytvořené z praktického skládacího stolku, s pozinkovaným vědrem, kbelíkem a několika menšími konvičkami skvěle doplňují vysazené macešky, levandule a malý stromek střižený dokulata. Zvolená bílá nátěrová barva přesně odpovídá vintage stylu.

vintage_okouzlujici_zahrady_03

Foto: cozylittlehouse.com

Zbytek staré pumpy zasazený do dřevěné latě a připevněný na starou cihlovou zeď pomalu obrůstající zelení, přesně tak má vypadat vzpomínka na staré dobré časy. Dřevo a kov se vzájemně doplňují a tvoří základ historického ducha této zahrady.

vintage_okouzlujici_zahrady_04

Foto: ideipentrucasa.ro

Staré barevné cedníky perfektně poslouží jako závěsné nádoby pro pěstování nejen převislých rostlin. Cedníky můžeme zavěsit například pod trámy pergoly, a tak rostliny šetřit před náporem letních bouřkových srážek.

vintage_okouzlujici_zahrady_05

Foto: i.pinimg.com

Zašlá mosazná konvice na čaj a pozinkovaná konev s pořádným nánosem patiny jsou ideálními nádobami pro osazení zajímavými rostlinnými sestavami. Stříbrný starček, zelené listy vrbiny a červené květy petúnií vytvoří půvabnou podívanou.

vintage_okouzlujici_zahrady_06

Foto: homebnc.com

Co se barev týče, vintage prvky dávají přednost světlým pastelovým barvám. Kromě bílé jsou u tohoto stylu nejčastější pastelově růžová, jemně lila šeříková a také světle modrá. Květiny jsou ve svých původních nádobách pěstovány v pootevřených šuplících staré růžové komody, kde vytvářejí nostalgickou vzpomínku na doby dáno minulé.

vintage_okouzlujici_zahrady_07

Foto: hometalk.com

Staré konvice na čaj, vodu či mléko jsou ideálními kandidáty pro vystavení na stupíncích již nefunkčních dřevěných schůdků.

vintage_okouzlujici_zahrady_08

Foto: stagetecture.com

Staré kovové židle postavte na terasu v zahradě, stejně, jako kdysi stály podobné na zahradě vaší babičky. Nashromážděte i další kuriózní doplňky a vystavte je ve vaší vintage zahradě. Oblíbené nostalgické kousky dodají vaší zahradě na přitažlivosti.

vintage_okouzlujici_zahrady_09

Foto: homebnc.com

Vůbec nevadí, že staré kolečko je už zrezivělé a má toho hodně za sebou. K pěstování letniček mu ještě trochu síly zbývá, tak proč bychom ho měli posílat do starého železa? A ve stylové vintage zahradě vám ostudu dělat taky nebude.

Všechny vintage prvky, které jsme vám v předchozích ukázkách předvedli, jistě upoutají pozornost každého, kdo vaši vintage zahradu navštíví.

Text: Zuzana Bohdalová