9 x inspirativní zahrádka z palet do bytu, na balkon i do zahrady

Zahrádky vyrobené z palet nám umožňují pečovat o kousek zeleně i tam, kde není dostatečný prostor anebo pozemek. Paletové zahrádky se vtěsnají i na balkony, terasy nebo před domovní vchody. Všude tam mohou přinést krásu a radost. Pojďte se nechat inspirovat námi vybranými ukázkami paletových zahrádek a zkuste si podle nich vytvořit svou vlastní originální zahrádku.

Foto: muebleshechosconpalets.com

Foto: temperoalternativo.com.br

Zahrádka z palet může viset i ve vašem bytě. Je jedno, jestli ji osadíte bylinkami, nekvetoucími zelenými rostlinami anebo letničkami.  Bude-li dobře zajištěná například pomocí háků a řetízků, bude pěkně zdobit například kuchyň.

Foto: designmag.it

Nové europalety mohou posloužit i jako poličky k zavěšování květin v barevných kyblíčcích. Takovouto dekoraci si jistě dovedete představit jak na balkoně, tak na terase nebo v interiéru. Barevnost květin vylaďte podle okolního prostředí.

Foto: pinterest.com

V rožku u vstupních dveří jistě zaujme paletová zahrádka s květinami. Aksamitníky, jiřinky, hledíky a mini chryzantémy vyladěné do žlutých a oranžových barev rozjasní každý tmavší kout.

Foto: praxis.nl

Na balkoně se bude vyjímat paletová zahrádka i s menšími lucerničkami, které zajistí při večerním posezení také intimní osvětlení. Bílé lucerničky barevně korespondují s bíle kvetoucími pelargoniemi zonale – muškáty vzpřímenými.

Foto: archzine.fr

Bylinky mají být poblíž kuchyně. A těmto neodmyslitelným dochucovadlům jako jsou tymián, bazalka, kadeřavá petrželka, meduňka, šalvěj a pažitka to fantasticky sluší v paletové zahrádce. Paleta je netradičně nepravidelně upravena, ale slouží bezchybně. Takže umístěna může být v kuchyni, nebo na balkoně, ať ji má kuchař či kuchařka po ruce.

Foto: lesrosesdedanielschmitz.eklablog.com

Už vás omrzelo pěstovat jahody klasickým způsobem v záhoně na zahradě? Nebavilo vás, že byly věčně obalené hlínou a nedaly se zobat přímo ze záhonu? Zkuste vertikální jahodový záhon z dřevěné europalety. Za věčně ušpiněnými jahodami uděláte jednou pro vždy tečku.

Foto: pinterest.com

Macešky, kapradiny, břečťan a převislá vrbina zdobí tuto paletovou zahrádku pěkně hustě osazenou. Květiny různých barev zajistí dostatečnou pestrost a zelené nebo panašované listy dalších rostlin dodají svěžest jarní zeleně.

Foto: yardsurfer.com

Nelíbí se vám koukat se ze zahrádky na holou cihlovou zeď garáže nebo zahradního domku? Postavte ke zdi vertikální paletovou zahrádku, osaďte ji okouzlujícími barvami léta v podobě petunií, surfinií, lobelek a million bells a vaše zraky budou tímto směrem pozorovat, jak vše k vaší radosti jásá barvami.

Text: Zuzana Bohdalová

1,915 total views, 2 views today