8 užitečných rad, na co dbát při výběru nové pohovky

Rate this post

Má být oblá či hranatá, rozkládací nebo klasická, na spaní nebo na sezení? To jsou obvyklé otázky, které si klade každý, kdo se rozhodl pro koupi nové pohovky. My vám dnes poradíme, jak úskalí výběru pohovky zvládnout a docílit toho, že váš nový nábytkový kousek bude nejen plně funkční, ale také skvěle zapadne k vám do bytu.mmMožná vás přitahuj sexy obliny, ale možná jste spíš vyznavači strohých linií. Pro každého se najde něco. Právě teď frčí obnažené ocelové nebo chromové konstrukce. Je to retro a je to in. In jsou ale i všechna flexibilní řešení. Pokud chcete spojit pěkný design s božským posezením, zkuste vybírat z našich tipů.

Velice se osvědčily také modulární kousky, z jejichž jednotlivých modulů můžete sestavit vkusné posezení, ale i poležení na míru vašim potřebám. Jestliže si s výběrem opravdu pohrajete, můžete narazit i na takový kousek, u něhož lze z různých dílů vytvořit klidně i zcela jinou pohovku.

Zapomeňte na to, že by křesla musela být ve shodném designu, tvaru či barvě jakou má vaše pohovka. Zkusit ale můžete i variantu typově shodných křesel pouze s odlišnou barvou nebo vzorem potahu.

nn

bbbZvlášť při výběru potahů se dá velmi dobře popustit uzda fantazii. Odvážnější jedinci s tím nebudou mít problém zakomponovat do svého bytu i opravdu křiklavé nábytkové kousky. Kombinace napříč barevným spektrem může váš interiér obohatit o nějaký veselý kousek s geometrickými, květinovými nebo patchworkovými vzory. Co vy na to?

vvvVýběr zvažujte také podle toho, zda často hostíte nečekané návštěvy. Jestliže na pohovce nehodláte spát vy, mohla by se hodit pro případ nečekaného noclehu kamaráda či kamarádky. Modrá je dobrá a nejen do ložnice, nemyslíte?

Před pořízením své sedačky se na ní určitě uvelebte alespoň na čtvrt hodiny, i kdyby to mělo být v obchodě. Během těchto 15ti minut se zaměřte na to, kolikrát se vám chtělo změnit polohu a jestli jste vydrželi sedět alespoň 10 minut bez problémů. Pokud ne, není to ten pravý kousek pro vás.

cccxxx

 

V případě, že budete využívat sedačku místo postele, berte ohled na to, aby se dala taková sedačka snadno a rychle rozložit. Měli byste si ji vyzkoušet hned v obchodě. Pro každodenní rozkládání jsou doporučovány pohovky s kovovými rámy. Některé jsou tak snadno rozložitelné, že to zvládnete doslova jednou rukou. Možná vám ale stačí pohodlné sezení a o rozkládání ani neuvažujete. Což takhle zkusit pestrou květinovou variantu? Že ne? Tak čistě bílá pohovka, ta se bude hodit takřka kamkoli.

ssshhh

Diktát módy rozhodně neberte nijak striktně. Důležité je hlavně soustředit se při výběru na dobrou propracovanost, kvalitní výplň a příjemné zpracování. A navíc nezapomínejte na to, že sebevětší originalita pohovky vám sama o sobě nezaručí pohodlné sezení.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: intageandchicblog.com, interiorgod.com, pinterest.com, westelm.com, lushome.com, i-pinimig.com, kelseynicoleblog.com, atticmag.com.