4 typy digestoří pro vaši kuchyň

Odsavače par dnes už umějí nejen zbavit místnost nepříjemného zápachu, ale i mastnoty a rovněž dokážou předcházet vzniku plísní. Na trhu se i v tomto sortimentu objevují zajímavé novinky a my spotřebitelé tak máme z čeho vybírat. Moderní digestoře představují zajímavé designové kusy, které se stávají ozdobou kuchyně.

Otevřené okno nikdy nenahradí plně funkční digestoř. Ta zlikviduje kromě pachů a páry, také zárodky plísní, mastné výpary a navíc dokáže spolehlivě osvítit pracovní plochu pro vaření. Při výběru digestoře bychom se měli zaměřit kromě výkonu také na její hlučnost. A máte-li možnost odtahu do komína, je dobré upřednostnit jej před recyklační digestoří. Ušetří vám to náklady na nákup nových filtrů a navíc budete mít doma účinnější přístroj.

Atraktivní komínové digestoře

Dotykové ovládání, nízká hlučnost, tvrzené sklo, filtry na mastnotu, které se dají prát v pračce nebo několikastupňové odsávání par. To jsou některé z mnoha novinek, které vám nabídnou nové moderní a vzhledově velmi atraktivní komínové digestoře. Mají uhlíkové filtry, vyráběny jsou nejčastěji z nerezu anebo ze skla, které je tvrzené a nemusíte se u nich obávat ani nadměrného hluku.

Revoluční digestoře z varné plochy

Integrované, výsuvné nebo rovnou 2 v 1, i tak mohou vypadat současné digestoře. Už si nebudete muset pořizovat zvlášť odsavač par a zvlášť varnou desku, jednoduše si vyberte model, který kombinuje oba systémy a má tedy možnost jak recirkulace, tak odtahu.  Výsuvný odsavač par se vysouvá z pracovní desky umístěné za varnou plochou. Vyznačuje se nenápadným vzhledem, vysokým výkonem a navíc minimální hlučností. Integrovaná ve varné desce s úsporným mnoharychlostním motorem a intuitivním ovládáním varných zón a odsávání, to je nový revoluční typ digestoře.

Podstavné vhodné do linky

K vestavbě do kuchyňské linky lze využít praktický výsuvný odsavač par určený přímo k zabudování do kuchyňské skříňky. U klasického podstaveného odsavače oceníte výběr v několika barvách, osvětlení a také světelnou signalizaci provozu přístroje. Moderní přístroje mají instalovanou zpětnou klapku, která zabrání studenému vzduchu foukat komínem zvenku do kuchyně (v případě odtahu).

Výkonné ostrůvkové digestoře

Časovače pro automatické vypnutí, čtyřrychlostní odtah, senzory zápachu, ale i vysoký výkon anebo LED podsvícení. To jsou charakteristické vlastnosti moderních ostrůvkových digestoří, které jsou schopny spustit senzor zápachu i bez vaší přítomnosti.

A jedna rada na závěr: myslete už při výběru digestoře na to, že ji budete muset umístit v takové výšce, aby vám nezavazela při vaření příliš blízko u hlavy.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

242 total views, 1 views today