3 nové interiérové trendy

Rate this post

Osobitá kombinace barev, struktur a trendů vytváří prostředí, v němž bychom chtěli žít své životy. Vše se vzájemně ovlivňuje a trendy následně určují, jak si moderně zařídit své bydlení. Každý do něho pak vneseme kousek ze sebe a máme tu neopakovatelnou atmosféru našich domovů. Míst, kam se rádi vracíme po namáhavém dni v práci, kde nás vítají naši blízcí i rodinní mazlíčkové, a kde se cítíme v bezpečí a čerpáme energii na další dny.

Oblast interiérového designu v poslední době zaznamenala tři nové trendy v bydlení. Jedná se o styl The Thinker, Human Nature a Creative Mind. Možná se vám zalíbí stejně jako nám a přivedou vás na myšlenku nakombinovat vzájemně z každého stylu několik prvků a vytvořit si tak svůj osobitý nový styl. Každý z těchto stylů je tvořen spojením jiných materiálů a barev nábytku, dále textilních doplňků a také nejrůznějšího příslušenství.

Styl: The Thinker  

Tento styl je charakterizován spíše jednoduchostí a harmonií. Jeho základ tvoří klasický severský minimalismus. Příkladem takového bydlení je bydlení skandinávské, takové bydlení, jež dokáže vytvořit harmonická klidná zákoutí a místa ticha, kde se dá přemýšlet a v klidu prožívat každý den. Z barev jsou typické šedá, modrá a černá, odstínově velmi podobné, které netvoří žádné násilné kontrasty. Tvarově se jedná o styl čistých linií a geometrických tvarů s inspirací v současném skandinávském bydlení.

Styl: Human Nature

Kombinace hnědé a zelené barvy, tak jak je typická pro přírodu samotnou, je základním poznávacím rysem i pro styl Human Nature. Přidává se ještě modrá barva a z materiálů pak dřevo, sklo, kov a umělé rostliny. Pozornost zde na sebe poutají klasické tvary a jednotlivé architektonické prvky. Vůdčí myšlenkou tohoto trendu je soulad s přírodou, která je pro mnohé z nás tajuplná a hlavně krásná a přitažlivá. Tento styl je určen pro všechny, kteří se snaží a chtějí najít útočiště, kam by mohli uniknout z rušného světa a užívat si pohodu a přímý kontakt se světem v blízkém okolí.

Styl: Creative Mind

Hravě a neokázale, tak by se dal charakterizovat styl Creative Mind. K jeho základním charakteristikám se řadí využívání ženských prvků, etno stylů a vzorů, které navozují příjemnou atmosféru a milé prostředí. A kdože byl tím, kdo ovlivnil tento styl pracující s otevřenou lidskou myslí? Byli to bohémové a hippies. Stejně tak pro ně, jako pro tento styl je charakteristické experimentovat s neobvyklými kombinacemi. Co se týče palety barev stylu Creativ Mind, tak ta jde směrem světlých odstínů a vytvářením něžného vzhledu. Snaha odlišit se, ale nebýt extravagantní, i tak by mohlo znít hlavní krédo tohoto stylu.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

268 total views, 1 views today