10 originálních nápadů na netradiční pěstební nádoby

Rate this post

Krása květin dokonale vynikne, je-li podtržena půvabem a odpovídajícím výběrem pěstební nádoby. Dnes vám předvedeme několik takových výjimečných spojení, která upoutají svou originalitou i půvabem. Nechejte se některým z nápadů inspirovat a pusťte se do podobného vlastního projektu.

10_orininalnich_napadu_nadoby_01

Foto: thecottagejournal.com

V případě, že umístíte jemné sněženky do vznešeně vypadající polévkové mísy, která dosud někde zahálela ladem, vytvoříte nebývale zajímavou kompozici. Takto půvabné spojení můžete vystavit prakticky kdekoli, od kuchyně až po obývací pokoj.

10_orininalnich_napadu_nadoby_02

Foto: hogardiez.com.es

Jemné odstíny pastelových barev jsou ideální pro spojení s dřevěnými bedýnkami natřenými na bílo. Vzájemným propojením bedýnek v jeden celek vznikl pojízdný pěstební kontejner, který můžete využít jak na balkoně, tak na terase, nebo i v zahradě. Třeba tam s ním můžete vyplnit či zakrýt vzhledově ne právě lichotivé místo.

10_orininalnich_napadu_nadoby_03

Foto: s photos-c.ak.fbcdn.net

10_orininalnich_napadu_nadoby_04

Foto: i.pinimg.com

Nový život díky pestrému osázení můžete stejně tak vdechnout děravé plechové lodi, jako i dřevěné lavičce ze zápraží vašich prarodičů.

10_orininalnich_napadu_nadoby_05

Foto: outdoorareas.blogspot.com

Ani stará zdánlivě nepotřebná židle nemusí skončit ve sběrném dvoře. Natřete ji na zeleno, ze sedací části vyrobte truhlík na květiny, a ten pak zajímavě osaďte takovými květinami, které svými zářivými barvami rozjasní nejen starou židli, ale i váš obličej.

10_orininalnich_napadu_nadoby_06

Foto: alquemie.tumblr.com

Starý hliníkový lavor, co jste kdysi používali v zahradě na mytí rukou už je děravý? Nevadí, využijte jej nyní pro osázení květinami. Čím pestřejší budou rostliny i jejich květy, tím lépe. Starou nádobu nově vyzdobenou pak můžete bez obav vystavit na dobře viditelném místě ve vaší zahradě a klidně i na vyvýšeném pařezu.

10_orininalnich_napadu_nadoby_07

Foto: theartinlife.com

Starý odřený botník a mosazná konvice společně poslouží dobré věci. Neoctnou se na skládce odpadu, ale stanou se z nich netradiční pěstební nádoby osazené kvetoucími petúniemi ve dvou barvách – růžové a modrofialové.

10_orininalnich_napadu_nadoby_08

Foto: gardeningacreativejourney.tumblr.com

Nápadité a zajímavé dvojice nádob a rostlin lze vytvořit i ze starých proutěných košíků, kterým jsme vdechli život novým nátěrem, nejlépe v bílé barvě. Ta dá vyniknout okouzlující záplavě barev a odstínů vysázených květin. Kombinujte druhy rostoucí vzpřímeně s druhy převislými.

10_orininalnich_napadu_nadoby_09

Foto: decoracion.facilisimo.com

Starý rám dřevěného okna se přímo nabízí k dalšímu využití. Jemná patina hliněných květináčů je v dokonalém souladu s patinou špaletového okna. S vysazenými primulemi ve čtyřech odlišných barvách vytváří nebývalou podívanou. Takový skvost můžete vystavit klidně i u vchodových dveří vašeho domu.

10_orininalnich_napadu_nadoby_10

Foto: 1001pallets.com

O dřevěných paletách už toho bylo řečeno i napsáno mnoho. To, že z nich vznikají i skvělé vertikální zahrádky, je věc také známá. Tak proč si jednu takovou originální nevyrobit třeba i do vaší zahrady, co říkáte?

Text: Zuzana Bohdalová